Szatmárnémeti

Jó hangulatú röpikés együttlét

2021.06.19 - 14:05
Kora délután a népzenei koncerttel és bemutatóval kezdődött, késő estébe nyúló táncházzal végződött a Soroglya zenekar és a Röpike Néptáncegyüttes régóta várt, hangulatos rendezvénye.

Az már köztudott, hogy amikor a nagyváradi Soroglya zenekar és a Röpike Néptáncegyüttes összetalálkozik, abból mindig vérpezsdítő, lábat mozdító, jó hangulatú esemény kerekedik — nem volt ez másképp pár nappal korábban sem, amikor az események kora délután a szatmárnémeti Iparosotthonban kezdődtek, és késő este, a Lépésházban végződtek, a Csoóri Sándor Alap támogatásának köszönhetően.
„Mindenki ki volt már, mondjam úgy, éhezve egy ilyen alkalomra, az együttlétre, közös táncolásra, éneklésre. Nagyon sokan jöttek el az iparosotthonbeli előadásra-koncertre, amelyet a Röpike utánpótlás apróságai indítottak, igencsak ügyesen, szilágysági táncokkal — nem árulok el titkot, amikor azt mondom: mindenki izgult, hiszen a kicsik most mutatkoztak be első alkalommal a nagyközönség előtt, majd a Soroglya népzenei koncertjét követően ismét táncra perdültünk, most már a nagyok járták a felcsíki lépéseket. A jó hangulatnak a koncert-előadás után sem szakadt vége: zenekarostól, táncosostól, szülőstől átvonultunk alapbázisunkra, a Szejke-tanyára, a Borókagyökér Egyesület Lépésházába, ahol bemelegítésként a Soroglya énekese, Dimény Eszter szatmári népdalt tanított a gyerkőcöknek, de volt hangszerbemutató is, ami szintén különleges élményt jelentett a gyermekek számára — no és természetesen tánc. Nagy öröm volt látni, ahogy a pindurkák szüleikkel táncoltak — ilyen szép létszámban talán még nem is voltak jelen a szülők egyetlen alkalmon sem, és számukra is rendhagyó élmény volt, hiszen közülük sokan most kóstoltak bele először egy ilyen mulatság-táncház hangulatába. Maga a tánc, a lépések nem számítottak idegennek, a keddenkénti oktatásokon mindig megtáncoltatom a kicsiket kísérő szülőket is, de ez az igazi táncházhangulat újdonság volt számukra — olyan jól érezték magukat, hogy csak valamikor este 8 körül kezdtek szedelőzködni (és persze a pindurkáknak akkorra még mindig maradt energiájuk, köszönhetően a szülők kedves gesztusának is, akiknek a jóvoltából gyümölcsökkel, édességekkel pótolhatták az elvesztett energiát), s kezdett cserélődni a társaság: érkeztek a bogdándi, dobrai, szamoskrassói, óvári, pusztadaróci néptánccsoportok tagjai a táncházba, hogy végre „megmozgassák magukat” úgy, ahogy dukál, élő zeneszóra” — mesélte szerkesztőségünk számára Kása Zsolt néptáncoktató.

Szabó Kinga Mária

Ajánljuk még a témában:

Vidék

Van még pár szabad hely és pár nap — de ne gondolkozz sokat!

Ha nem szeretnél lemaradni és csak mások élménybeszámolóiból hallani, fotókon látni milyen is volt a nyár egyik legjobb és legkalandosabb hete az Avasújvárosi Néptánc– és népzene táborban, jelentkezz.
Szatmárnémeti

Télűző Röpike farsangba és moldvai táncházba hívnak

Sok zenével, még több tánccal, dúsgazdagolással, moldvai dallamokkal és természetesen kiszebáb égetéssel kívánnak jó utat a télnek vasárnap.
Szatmárnémeti

Röpikés néptánctábor — és nem csak! KÉPGALÉRIA, VIDEÓ

Kétszeres Röpike néptánctábor, ezzel párhuzamosan hangszeres népzenei tábor, csángó emberes–ing készítése, kalárisfűzés — talán a nyár legnyüzsgőbb hete volt a Szejke–tanyán.