Szatmárnémeti

Jelentősen megugrott a beteg- nyugdíjat igénylők száma

Cristian Soponoş, a nyugdíjpénztár igazgatója / Fotó: Szatmár Megyei Nyugdíjpénztár
2021.05.20 - 15:30

Az elmúlt hónapokban észrevehetően több beteg jelentkezett a szakorvosi rendelőkben, és kért kivizsgálást a munkaképesség megállapítása céljából, hogy aztán rokkantsági nyugdíjat igényeljen. A nyugdíjpénztár igazgatója, Cristian Soponoş szerkesztőségünknek eljuttatott közleményében felhívja az érintettek figyelmét, hogy a szakvélemények kiállítása során a szakértők hajthatatlanok lesznek, és figyelembe veszik majd az orvosi dokumentumokat és a beteg egészségi állapotát is, annak érdekében, hogy senki ne részesüljön indokolatlanul rokkantsági nyugdíjban.

A közlemény szerint az elmúlt három hónapban, február–április között 2066 személy kért szakvéleményt a nyugdíjpénztár alárendeltségébe tartozó szakértői orvosi rendelőkben. Közülük 1474-en felülvizsgálatra érkeztek, míg 592-en szakvéleményt kértek. Az elmúlt év azonos időszakához képest ez 30 százalékos növekedést jelent, tájékoztat a megyei nyugdíjpénztár.

„Arra kérjük a szakorvosokat, hogy csak indokolt esetben töltsék ki a szakvélemény igényléséhez szükséges dokumentációt” — fogalmazott Cristian Soponoş.

Sógor Beáta
 

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Igazolt hantavírus-fertőzés Romániában

A hétvégén igazolták a laborvizsgálatok a hantavírus jelenlété az aradi kórházban kezelt betegnél.
Belföld

Az egyszeri segély késhet, a nyugdíj nem fog

Az AUR megtámadta az alkotmánybíróságon az idei állami költségvetésről szóló törvény tervezetét, ezért késhet a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése.
Belföld

Alkotmánybíróság: újabb halasztás nyugdíj-ügyben

Február 11-ére halasztották a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezettel kapcsolatos beadvány megvitatását.