Szatmárnémeti

Ivókutakkal a kánikula ellen

2020.08.07 - 15:21

Szatmárnémeti több pontján — többek között a Dacia szálló, az Electrolux, a megyei kórház előtt, az új központban, az Universului sétányon, valamint az UFO-parkban is — új köztéri ivókutakat helyezett ki a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal és az Apaserv.

A következő napokban pedig a Sănătăţii sugárút és a Kossuth-kert következik, itt is üzembe lesznek helyezve ilyen közkutak, ezzel is enyhítve kicsit a kánikula kellemetlen hatásait.

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Eleik és múltjuk nyomában Szatmárnémetiben

A szatmári haszidok ma is az ultraortodoxián belül is a leginkább elzárkózó ágat képviselik, a legzártabb közösségek közé tartoznak, akik az egykori közép-európai otthont teremtik folyamatosan újra.
Szatmár megye

Sereglés 2025: filmbemutató a Kárpát-medence legnagyobb népművészeti ünnepéről

Egy különleges nap elevenedik meg a filmkockákok, amelyen több tízezer népzenész, néptáncos és kézműves mester ünnepelt számtalan programmal — és amelynek egyik kiemelt helyszíne Szatmárnémeti volt.
Szatmárnémeti

Az első infók az idei Street Music Festival-ról

Tizedik kiadásához érkezik az utcazenének dedikált szatmárnémeti fesztivál. Pénteken kezdődik, 22 művészt ígérnek a fesztiválhétvégére a szervezők.