Szatmárnémeti

Ismét változatlanok a számok Szatmár megyében

2021.07.08 - 16:54

 A Szatmár Megyei Kórházban 6-ra csökkent az egészségügyi ellátást igénylő fertőzöttek száma, és továbbra is üresek az intenzív terápiás ágyak.
Házi vagy intézményes karanténban 263-an vannak (sárga és vörös zónás országokból hazaérkezettek), míg házi elszigeteltségben 9-en (kórházi kezelésre nem szoruló, teljesen tünetmentes vagy enyhe tüneteket produkáló, de igazoltan koronavírus-fertőzött szsemélyek és családtagjaik). Az elvégzett tesztek száma 111 317, vagyis az előző adatközlés óta 307 mintát elemeztek.
Az elmúlt 24 órában 190-en kapták meg a koronavírus elleni vakcinát, s ezzel az oltáskampány keretében már 84 041 (vagy 87 230) személyt immunizáltak.
A Szatmár megyei határátkelőknél az elmúlt 24 órában 2636 utazó lépett az ország és a megye területére, s közülük 24 személynek kellett karanténba vonulnia.

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Vegyes az idei méhészeti szezon a Partiumban

Az idei akácméz igencsak kérdéses, viszont a méhészek zöme elégedett a repcehordással — igaz, a hideg miatt a méz sűrűbb és szárazabb lett a megszokottnál, emiatt gyorsabban kristályosodik.
Szatmár megye

Még az igények 10%–át sem fedezi a kapott pénz

Idén Szatmár megye közel 43,8 millió lejt kapott a becsült jövedelemadó elosztásából — 490 millióra lenne szükségük az önkormányzatoknak a helyi fejlesztésekre.
Szatmár megye

Emelkedik a COVID-19 és influenza esetszám Szatmárban

A Szatmár Megyei Közegészségügyi Igazgatóság szeptemberi jelentése szerint 318 új COVID-19 és 284 légúti fertőzéses, influenzás esetet regisztráltak, emellett oltási és megelőzési ajánlásokat tettek.