Szatmárnémeti

Három osztály tanul online

2021.12.15 - 10:23

Jelenleg három osztály tanul online (egy a szatmárnémeti Grigore Moisil Általános Iskolában és kettő a Nagykárolyi Elméleti Líceumban) — számolt be Anişoara Boitor főtanfelügyelő a megyei vészhelyzeti bizottság a prefektúrán megtartott heti munkatalálkozóján. Konkrétan jelenleg megyénkben három tanügyi alkalmazottnál és két diáknál mutatták ki a koronavírus-fertőzést.
Az oly sokat vitatott nyáltesztekkel kapcsolatosan a főtanfelügyelő arról számolt be, hogy eddig 149 400 teszt érkezett megyénkbe, és a napokban még 34 800 darab noninvazív teszt érkezéséről van tudomása. Megkeresésünkre korábban a főtanfelügyelő elmondta, hogy a szülők több mint 90 százaléka végzi el a nyáltesztet a gyerekeinek. Megyénkben két oktatási intézmény — Magyargéresen és Csedregben — döntött úgy, hogy ők tesztelik a gyerekeket, míg hét esetében az a határozat született, hogy egyes osztályközösségeket az iskolában tesztelnek, a többiek pedig otthon, szülői felügyelettel végzik el a nyáltesztet. A tesztek elvégzése nem túl bonyolult feladat, de országos viszonylatban feltűnően sok a fals pozitív eredmény.

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Vegyes az idei méhészeti szezon a Partiumban

Az idei akácméz igencsak kérdéses, viszont a méhészek zöme elégedett a repcehordással — igaz, a hideg miatt a méz sűrűbb és szárazabb lett a megszokottnál, emiatt gyorsabban kristályosodik.
Szatmár megye

Még az igények 10%–át sem fedezi a kapott pénz

Idén Szatmár megye közel 43,8 millió lejt kapott a becsült jövedelemadó elosztásából — 490 millióra lenne szükségük az önkormányzatoknak a helyi fejlesztésekre.
Belföld

Április 15.: kezdődik a tanítás

Véget ért a tavaszi vakáció, a tanulók szerdán visszatérnek az iskolapadokba.