Szatmárnémeti

Gondozzák a kertet a hajléktalanok

2021.07.10 - 14:18

A kedvező időjárásnak köszönhetően a szatmárnémeti hajléktalanszálló kedvezményezettjei ismét munkába állhattak. Pontosan követve az utasításokat, és alapos munkát végezve továbbra is igényesen gondoskodnak az intézmény veteményes- és virágoskertjéről. A foglalkozás sokat segít azokon az embereken, akik kénytelenek voltak a hajléktalanszálló által kínált lehetőségeket igénybe venni, hiszen a kertészeti munkálatok hozzájárulnak a stressz levezetéséhez, a figyelem fejlesztéséhez és nem utolsósorban ahhoz, hogy az ember azt érezze, értékelik a munkáját. A program által a kedvezményezettek is hasznosnak érezhetik magukat, illetve kiélvezhetik a kétkezi munkájuk gyümölcsét. Mindezek mellett nagymértékben fejlődik a résztvevők gyakorlati készsége, segít a szabadidő hasznos eltöltésében és a kikapcsolódásban, valamint fejleszti a közösséget, és csapatmunkára ösztönzi őket a program.

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Tizenöt hektáron készül zöldövezet

A városi tanács elé kerül hétfőn a 17-es lakótelepnél lévő árterület parkosításának ügye, városrendezési fázisban tart a beruházás.
Szatmárnémeti

Azzal hogy adunk, bátorítjuk a koldulást

A Szatmárnémeti Helyi Rendőrség akciói a koldulás és a hajléktalan-jelenség visszaszorítása érdekében.
Szatmárnémeti

Nem enyhül a fagy, folytatódik a hajléktalan-mentés

A mínuszos éjszakák őrei továbbra is számítanak a lakosság segítségére.