Belföld

Eugen Tomac: Lemondok a PMP éléről

2020.12.09 - 11:08

'Ma reggel gyűlést tartottunk. Mindannyian többet szerettünk volna elérni, mindannyian jobb eredményre számítottunk. Úgy döntöttem, hogy bejelentem kollégáimnak, hogy magamra vállalom ennek az eredménynek a felelősségét, amely minket, önöket elégedetlenséggel tölt el. (...) Ezért benyújtottam lemondásomat a PMP elnöki tisztségéről' - mondta a leköszönő pártvezető.

Az alakulat ügyvivő elnöki tisztségét Marius Paşcan, a PMP ügyvezető elnöke veszi át - tájékoztatott Tomac.

Azt is elmondta, a PMP kongresszus összehívását fontolgatja. Kifejtette, hogy a PMP törvényhozói 'abszolút semmiben nem hibáztak parlamenti tevékenységük során', és emlékeztetett, hogy a pártnak több mint 2000 helyi választott képviselője, 50 polgármestere, számos alpolgármestere van, és tagjai 'meggyőződésből, és nem kicsinyes érdekekből politizálnak'.

Tomac azt mondta, a PMP a szavazatok 4,94%-át kapta meg, és ő nem vonja kétségbe az eredmény hitelességét, ugyanakkor 1090 óvást nyújtott be a párt a megyei választási irodákhoz, illetve a központihoz.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Adrian Veștea az új kijelölt miniszterelnök

Ő a PNL első alelnöke, de nem a párt javasolta. A Brassó Megyei Tanács elnöke és volt már fejlesztési miniszter.
Belföld

Eugen Tomacot bízta meg kormányalakítással Nicușor Dan államfő

Nicușor Dan államfő csütörtökön bejelentette, hogy Eugen Tomac európai parlamenti képviselőt bízta meg kormányalakítással.
Belföld

A PMP Eugen Tomacot választotta elnöknek a szombati kongresszusán

A Népi Mozgalom Párt (PMP) rendkívüli kongresszusa szombaton Eugen Tomacot választotta a politikai párt elnökévé. A 456 leadott szavazatból 421 voks szólt Tomac megválasztása mellett, 18 pedig ellene. 17 küldött tartózkodott.