Szatmárnémeti

Esélyt kapnak egy jobb, biztonságosabb jövőre

Az interaktív programok által a gyermekeknek megadatik az esély egy szebb jövőre / Fotó: Magánarchívum
2021.03.16 - 18:00

A két civil szervezet egy új és igencsak hatásosnak ígérkező projektet indított el az elmúlt év októberének második felében olyan marginalizált családok számára, akik rendkívül hátrányos helyzetben élnek. A projektet olyan közösségek körében indították el mind Szatmárnémetiben, mind Nagybányán, amelyeknek fő jellemzői a generációról generációra öröklődő szegénység, a társadalmi kirekesztettség és az alacsony iskolázottsági szint. Mindezek miatt a családok nem tudják megteremteni azokat az alapvető életkörülményeket és -feltételeket, amelyek elengedhetetlenek a gyermekek egészséges fizikai és szellemi fejlődéséhez.

A projektet abból a célból indították, hogy a két megye kiszolgáltatott közössége 48 gyermekének felhívják a figyelmét arra, hogy mit jelent és miért fontos az egészséges életmód. A járványügyi szabályokhoz igazodva a különböző interaktív, oktató jellegű foglalkozásokat, amelyekbe a részt vevő gyermekek kis csoportokban kapcsolódhattak be, heti rendszerességgel tartották meg. Az érintett témák igencsak sokszínűek, hiszen az egészséges táplálkozás mellett napirendre kerültek többek között az alkoholfogyasztás, illetve a dohányzás negatív hatásai is, emellett megismerkedhettek a részt vevő gyerekek az alvás jótékony hatásaival, az alapvető higiéniai szabályokkal, és mindezek mellett a kertészet alapjairól is tanulhattak. Fontos tudni, hogy a szervezők nagy hangsúlyt fektettek arra is, hogy a gyermekek ne csak a környezetükkel és más emberekkel, hanem saját magukkal is jobban megismerkedjenek. A foglalkozások során számos olyan gyakorlatot végeztek, amelyek révén megismerkedhettek érzelmeikkel, illetve azzal, hogy hogyan kezeljék azokat.

A program koordinátorainak meggyőződésük, hogy a fejlődés a megfelelő oktatás által érhető el, emellett a célszerű útmutatás és nevelés által kiemelhetik ezeket a gyermekeket a nyomorból. A foglalkozások által elérhető, hogy a résztvevők egy szebb és biztonságosabb jövő felé haladjanak.

A projekt eddigi eredményei arra engednek következtetni, hogy a gyermekek jó úton haladnak, hiszen minden egyes foglalkozáson örömmel vesznek részt, és kíváncsian várják, milyen témákkal készülnek a szervezők hétről hétre. Bár a koronavírus-járvány megnehezítette a foglalkozások lebonyolítását, a szervezők mindent megtettek annak érdekében, hogy a programokat a lehető legbiztonságosabb körülmények között lehessen megtartani.

Kallós András

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Komplex légcserélő rendszert kap az Északi Színház

Több százezer eurós fejlesztés következik a Horea utcai épületben, elindult a közbeszerzési eljárás.
Szatmár megye

Interaktív zöld-programok óvodásoknak és kisiskolásoknak

Az ökológiai nevelési foglalkozásokon összesen több mint kétszáz óvodás, mintegy 100 iskolás, és 28 pedagógus vett részt.
Szatmárnémeti

Egy jó szakmát sosem fog tudni pótolni az MI

Román – magyar képzési-foglalkoztatási projektet összegeztek a résztvevők.