Belföld

Erdélyben viharok, a déli országrészben kánikula várható a meteorológusok szerint

2021.08.11 - 08:50

A meteorológusok szerint a nap folyamán nagy meleg, helyenként kánikula várható a délnyugati és déli országrészben, a hőmérséklet-páratartalom index kiterjedt térségekben meghaladja majd a kritikus 80 egységet. A hőmérséklet csúcsértéke 34 és 37 Celsius-fok között váltakozik. A kellemetlen hőérzet a délnyugati régióban a következő napokban is megmarad.

A sárga jelzésű hőségriasztás Bukarest mellett a következő megyéket érinti: Argeş, Brăila, Buzău, Călăraşi, Krassó-Szörény, Konstanca, Dâmboviţa, Dolj, Gorj, Giurgiu, Ialomiţa, Mehedinţi, Olt, Prahova, Tulcea, Temes, Teleorman és Vâlcea.

Moldvában és Máramarosban szerdán 13 órától 23 óráig sárga jelzésű viharriasztás lesz érvényben. Az érintett régiókban heves széllökésektől és villámlásoktól kísért, helyenként felhőszakadás jellegű záporok és jégeső várható. A lehulló csapadékmennyiség elérheti a 25-40 litert négyzetméterenként.

A viharriasztás a következő megyéket érinti: Bákó, Beszterce-Naszód, Botoşani, Buzău, Kovászna, Hargita, Iaşi, Máramaros, Maros, Neamţ, Prahova, Suceava és Vrancea. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Piacok: vigyázzunk, hogy mit, hol és mikor vásárolunk!

Az ilyen nagy forróságban érdemes különös figyelmet fordítani a részletekre a romlandó élelmiszerek beszerzésekor.
Szatmár megye

Vörös hőségriadó Szatmár megyében

Árnyékban a negyven fokot is elérheti a hőség vasárnap, hétfő reggelig lesz érvényben a harmadfokú jelzés.
Szatmár megye

A kutyákra is figyelni kell a hőségben

A nyári kánikula idején az emberek mellett az állatok, főleg a négylábúak is számos veszélynek ki vannak téve.