Vidék

Épül a második cella Szamosdobon

2020.05.25 - 04:45

A kivitelező már elkészült a talaj vízáteresztését meggátoló, speciális burkolóréteg elhelyezésével, és az új cellát körbevevő, két méter magas töltések kialakításán dolgozik. „ A közel öt hektáros egyes cella idén év végére eléri befogadóképessége telítettségi szintjét — igaz, a tervezettnél jóval lassabban telt meg, s telítődésének időtartama szinte megduplázódott a még 2011-ben vásárolt modern feldolgozó és tömörítő berendezéseknek köszönhetően, a kettes cellával pedig biztosítani tudjuk a hulladéktárolás folyamatosságát az ország egyik legmodernebb tározójában, amely évente közel 70 000 tonna háztartási, növényi, építkezési és nem veszélyes ipari hulladékot fogad be” — fogalmazott Pataki Csaba megyei tanácselnök, aki Ioan Rus alelnökkel tartott közös terepszemlét az építkezésen.
A Szamosdobi Regionális Ökologikus Hulladéktározót menedzselő Claudiu Ardelean elmondta: a 2,7 hektáron elterülő kettes cella rendkívül fontos a megye számára, lényegében a hulladékgazdálkodás utolsó fázisa, amely nélkül a szemétszállítás, az úgy a lakosság, mint a gazdasági szereplők számára létfontosságú szolgáltatás leállna.

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Drágább szemétszállítás júliustól

Elfogadta a tanács a Florisal szatmárnémeti áremelési előterjesztését, magasabb szemétdíjat fizetnek a város lakói júliustól.
Szatmárnémeti

Emelkedik a minimálbér, drágítana a Florisal

Hétfőn dönt a városi tanács, hogy helyt ad-e a köztisztasági vállalat tarifaemelési szándékának.
Szatmárnémeti

Egyre több kukasziget van bekamerázva

Tavaly óta figyelik meg Szatmárnémetiben térfigyelő kamerákkal a háztartási hulladékgyűjtő pontokat.