Szatmárnémeti

Ellenőrzik az intenzíveket a tűzoltók

Fotó: ziaruldevaslui.ro
2021.10.12 - 05:55
Az elmúlt hetekben, hónapokban történt tragikus kórházi tűzesetek miatt mostantól folyamatosan ellenőrzik a tűzoltók az országban működő kórházakat, hogy megelőzzék a betegek és az egészségügyi személyzet egészségét és életét veszélyeztető tűzeseteket.

 A Szatmár megyei Szamos Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU) speciális egysége mindennap, háromóránként ellenőrzést végez a szatmári kórházak intenzív osztályain is, reggel kilenctől este kilencig. Ellenőrzi többek között, hogy megfelelők és működőképesek a tűzoltókészülékek és a tűzcsapok, az intenzív terápiás osztályok fűtését, kiszűrve a nem megfelelően beszerelt vagy hibás készülékeket, megvizsgálja az elektromos berendezések épségét, valamint azt is, hogy megfelelő-e a szellőzése ezeknek az osztályoknak, hiszen itt fennáll a fokozott oxigénkoncentráció veszélye.
Azt is megjegyzik, hogy ezek az ellenőrzések megelőző jellegűek, ettől függetlenül az egészségügyi intézményeknek teljesíteniük kell a kötelességüket a tűzvédelmi előírásokra vonatkozóan.

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Márciusi, környezetvédelmi ellenőrzések

Egy hónap alatt közel ötven pénzbüntetés és határidőhöz kötött intézkedések előírása.
Szatmár megye

Az ünnepekre készülnek az élelmiszer-ellenőrök is

Bejelentették, hogy már novemberben elkezdik a tematikus ellenőrzéseket.
Szatmár megye

Gyorséttermet is megbüntettek az ellenőrök

Rendezvényeken is végeztek ellenőrzéseket az élelmiszer-biztonsági szakemberek, de a fesztiválokon nem találtak komolyabb szabálysértéseket.