Szatmárnémeti

Egyre több az új „bentlakó” a Freelife Egyesületnél

Az újonnan érkezett kutyusok többsége még csupán kölyök / Fotó: Facebook/Asociaţia Freelifesm
2021.06.25 - 16:00

A szatmárnémeti Freelife Egyesület közösségi oldalán rendszeresen értesíti követőit a menhelyi aktualitásokról és az ott tartózkodó kutyák állapotáról. Az utóbbi időszakban jelentősen megnőtt az új „bentlakók” száma. Az egyesület, bár minden erejével azon dolgozik, hogy segítséget nyújtson a bajba jutott állatoknak, felhívja a figyelmet, hogy a helyek rohamosan fogyatkoznak, és az amúgy is népes társaság etetése és gondozása hamar felemészti erőforrásait. Bár a Freelife Egyesületnél minden feltétel adott a kutyusok gondozásához, ez nem jelent végső megoldást, hiszen értelemszerűen minden egyes kutyának egy szerető családban lenne a helye, nem pedig egy menhelyen.

Hogyan segíthetünk?

Az egyesület arra kér mindenkit, hogy amennyiben lehetőségük van rá, éljenek az örökbefogadással. Mint azt már jól tudjuk, az örökbefogadás elsődleges célja az, hogy a kutyák gondoskodó gazdikhoz kerüljenek. Azonban fontos tudni, hogy örökbe fogadva egy kutyust lehetőséget adhatunk egy másiknak is, amelyet az egyesület az utcáról befogva az oltalma alá vesz. A Freelife által megmentett állatok sterilizálva, féregtelenítve és chipezve vannak, tehát minden feltétel adott ahhoz, hogy egy szerető családhoz kerüljenek. Az egyesület emlékeztet továbbá a kötelező ivartalanításra is, amelynek hiánya az egyik legfőbb oka a megemelkedett kutyaszaporulatnak. Ha ezt betartjuk, az utcákon kóborló négylábúak száma jelentősen csökkenni fog.

Szatmárnémetiben és környékén továbbra is „divat”, hogy a kutyákat vagy a nem kívánt kölyköket a mezőkön, illetve az útszéleken hagyják. Az egyesületet több alkalommal is riasztották már olyan kutyákhoz, amelyek az úttestre keveredve megsérültek vagy enyhébb zűrzavart okoztak a sofőröknek. A Freelife továbbra is kihangsúlyozza: a hátrahagyás nem jelent megoldást.

A Freelife Egyesület rendkívül hálás minden eddigi támogatónak, hiszen nélkülük nagy valószínűséggel nem tudná folytatni munkásságát. Jelenleg egy kisebb konyha építésén dolgozik, amely a késő őszi és téli időszakban lehetőséget biztosít majd a meleg eledelek elkészítésére. A nyári időszakra is felkészült, a legtöbb kutyus számára vízzel teli tekenőket helyezett ki, ahol egy kissé lehűthetik magukat a forróság idején. Akik szeretnének örökbe fogadni vagy adományozni, a 0746.813.484-es, 0724.003.443-as és a 0745.521.042-es telefonszámon több információt kaphatnak, vagy ellátogathatnak az ipari park szomszédságában található menhelyre. Látogatási program: hétfőtől péntekig 10–15 óra, szombaton pedig 10–16.30 óra között. Adományaikat felajánlhatják továbbá az alábbi bankszámlaszámokra utalva: RO 35 BUCU 2131210632077 (lej), RO 23 BUCU 2131213379089 (euró), SWIFT-kód: BUCUROBU.

Kallós András

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

A kutyákra is figyelni kell a hőségben

A nyári kánikula idején az emberek mellett az állatok, főleg a négylábúak is számos veszélynek ki vannak téve.
Szatmár megye

Mobil rendelőt indított egy állatorvos

Minden olyan gyógyászati műveletet el lehet ebben látni, teljesen steril körülmények között, mint amilyeneket egy állatorvosi rendelőben.
Szatmárnémeti

Kutyapisi okozott kellemetlenséget az egyik buszon

Nem is annyira az állat, hanem a felelőtlen gazdi miatt bosszankodtak az utasok.