Szatmárnémeti

E-szemét-gyűjtés havonta

Fotó: SZFÚ Archívum
2021.04.21 - 13:00

A rendszeres és jó előre ismert dátumokon való utcai begyűjtés és az ilyen jellegű hulladékokért való házhoz menés azért lesz jó, mert nem csak a régóta nem használt és a helyet foglaló elektronikai cikkek lesznek megfelelően mentesítve, hanem a frissen használaton kívül kerültek sem a kukában végzik. Jellemző, hogy az emberek a kisebb méretű elektronikai cikkeket nem tárolják a házban, ház körül addig, amíg sor kerül egy ilyen akcióra, hanem egyszerűen kidobják a szemétbe, ami nem jó.

Április 17-én volt legutóbb köztéri elektronikaihulladék-gyűjtési akció Szatmárnémetiben, ennek párórás leforgása alatt tizenegy tonnányi kiszuperált berendezést szállított el a hulladékgyűjtő. A következő akció időpontja egyelőre nem ismert.

P. Cs.

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Drágább szemétszállítás júliustól

Elfogadta a tanács a Florisal szatmárnémeti áremelési előterjesztését, magasabb szemétdíjat fizetnek a város lakói júliustól.
Szatmárnémeti

Így látjuk Szatmárt: jobb a levegő, de nehézkes a forgalom

Hogyan látják a szatmáriak saját városukat? Meglepő adatok derültek ki egy országos felmérésből.
Szatmárnémeti

Több mint négyszáz fát ültettek ki idén

Szatmárnémeti közterület-stratégia: minden aszfaltozás után zöldövezet-kialakítás és faültetés következik.