Szatmárnémeti

Drágult a csapvíz

2021.08.11 - 07:15

A csapvíz köbmétere 0,36 lejjel kerül többe, a szennyvíz-elvezetés köbméterenkénti díja pedig 0,32 lejjel nagyobb, amire még rá kell számolni az ezt a szolgáltatást terhelő 9 százalékos TVA-t. A csapvíz köbméterenkénti ára ezzel átlépte a nettó 4 lejes küszöböt, a használtvíz-elvezetésé pedig a nettó 3,6 lejest. Az emelést még jóvá kell hagynia a Közüzemi Szolgáltatásokat Felügyelő Hatóságnak (ANRSC), de ennek nemigen lehet kifogása az emelést illetően, mert ez az a fajta kötelezően alkalmazandó, lépcsőzetes emeléseknek az egyike, amik benne vannak a víz- és csatornahálózat fejlesztésére és bővítésére kapott pénzekről szóló országos vagy EU-s szerződéseiben az Apaservnek.

Princz Csaba

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Párakapuk és csobogók: működnek a kánikula-enyhítők

Helyükre kerültek Szatmárnémetiben a párakapuk, megkapták a revíziót az ivókutak, működik már mind.
Szatmár megye

Nem elvezetni kell a vizet, hanem megtartani

Lehet, hogy a hódok oldanak meg egy komoly vízgazdálkodási problémát.
Szatmárnémeti

Észszerű vízfogyasztást! Kiemelt cél a fiatalok szemléletformálása - KÉPGALÉRIA

A víz világnapja: kiindulópont az Apaserv Rt. és az oktatási intézmények közötti együttműködés erősítéséhez.