Belföld

Cseke Attila: több mint 1 milliárd lejt utalt ki a kormány a tartalékalapból helyi projektekre

Fotó: Agerpres
2021.10.07 - 05:10
Több mint egymilliárd lejt utaltak ki a kormány tartalékalapjából különféle helyi projektekre; az összeg egy részéből a társadalom- és gyermekvédelemmel járó kiadásokat fedezik - közölte a szerda esti kormányülést követően Cseke Attila fejlesztési miniszter.

A szaktárca által kidolgozott és a kormány által jóváhagyott javaslat értelmében a több mint 1 milliárd lejből 177.159.000 lej a megyei tanácsokhoz kerül, és az összeg nagy részéből a társadalom- és gyermekvédelemmel járó költségeket fedezik.

"Az állam átruházta ezeket a kiadásokat a megyei tanácsokra, most pedig biztosítjuk a finanszírozást is" - idézi Csekét a fejlesztési minisztérium közleménye.

A tárcavezető szerint ugyanakkor 2514 községnek összesen 614.873.000 lejt utaltak ki, 194 város 95.588.000 lejt kap, 48 megyei jogú városnak pedig összesen 123.346.000 lejt juttatnak. A pénzre a különféle, állami vagy uniós alapokból finanszírozott helyi beruházások befejezésére van szükség, illetve egyéb "sürgős kiadások" fedezésére - derül ki a közleményből.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Személyzetet is biztosítanak az új, korszerű bölcsődékbe

Személyzetet alkalmaznak az RMDSZ programja révén épült új bölcsődékben: a kormány csütörtöki döntésével 859 új állást hoz létre 34 településen, tehermentesítve a fiatal családokat.
Belföld

Hivatalos az ügyvivő miniszterek kinevezése

Megjelentek a Hivatalos Közlönyben az ügyvivő miniszereket kinevező dekrétumok.
Belföld

Zöld utat kapott a fejlesztési minisztérium közigazgatási reformja

Karcsúbb államot és jobb közszolgáltatásokat biztosít az állampolgárok számára a kedden elfogadott közigazgatási csomag.