Szatmárnémeti

Csatornahálózat-bővítés Szatmárnémetiben

Fotó: Apaserv Rt.
2021.05.06 - 07:03
Dolgozik a csatornahálózat kiépítésén a Darai út és a Diana utca környékén az Apaserv. Tavaly szeptember folyamán az Apaserv Satu Mare Rt. elkezdte a szennyvízcsatorna-hálózat kiépítését a Darai út és a Diana utca környékén, a cég költségvetésében direkt ilyen célokra fenntartott beruházási, karbantartási és fejlesztési alapból (IID).

Ez a projekt a szennyvízcsatorna-hálózat kiépítéséről szól a Tisztviselőtelepnek ezen a részén, egy 4 kilométeres szakaszon. Ebből mostanáig egy egy kilométeres rész készült el.

Tavaly 521 méter csatornavezeték lett lefektetve, idén pedig további 508 méterre kerített sort a szolgáltató. Eddig harminc háztartás lett rácsatlakoztatva a használtvíz-elvezető rendszerre a Kaffka Margit utcában, tizenkilenc az Eugen Ionesco utcában, és héttel végeztek a Ioan Popdan utcában.

Olyan utcákat érintenek még a munkálatok, mint a Krúdy Gyula, a Mahátma Gandhi vagy az Alba Iulia. P. Cs.

 

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Párakapuk és csobogók: működnek a kánikula-enyhítők

Helyükre kerültek Szatmárnémetiben a párakapuk, megkapták a revíziót az ivókutak, működik már mind.
Szatmárnémeti

Észszerű vízfogyasztást! Kiemelt cél a fiatalok szemléletformálása - KÉPGALÉRIA

A víz világnapja: kiindulópont az Apaserv Rt. és az oktatási intézmények közötti együttműködés erősítéséhez.
Szatmár megye

Több ivóvíz megy be, mint amennyi szennyvíz ki

Évek óta panaszkodik a szolgáltató, hogy kevés csapvizet használó háztartás van rácsatlakozva a csatornahálózatra.