Szatmárnémeti

Cégeket és magánszemélyeket is büntetett a DSVSA

2021.08.24 - 10:50

A DSVSA szakemberei augusztus 13–19. között 85 esetben végeztek ellenőrzéseket, az akcióik során pedig 12 000 lejre bírságolták egy üdítőgyár tulajdonosát, mert nem tartotta be az állategészségügyi és élelmiszer-biztonsági előírásokat: az érintett nem értesítette a hatóságokat az élelmiszerek fertőzésével és a súlyos járványügyi helyzet fennállásával kapcsolatban.
Ugyanebben az időszakban két állattenyésztő összesen 1800 lejnyi pénzbírságban részesült, mivel nem hivatalos adásvételi dokumentumokkal kereskedtek, valamint azért, mert a tulajdonukban lévő jószágokat nem az előírásoknak megfelelően vezették be a nyilvántartásba. Emellett 12 000 lejes pénzbírságban részesült egy állatorvosi rendelő, mivel az állategészségügyi dokumentumokat nem az érvényben lévő kritériumok szerint állította ki. Három állattenyésztő — egy józsefházi, egy túrterebestelepi (Drăguşeni), valamint egy csögi (Cig) — azért kapott figyelmeztetést, mert nem tartotta be az állatok nyilvántartásba vételére vonatkozó előírást.
A Szatmár Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság (DSVSA) szakembereinek az idei évben eddig beazonosított negyvenegy sertéspestisgócpont közül harminchetet sikerült felszámolniuk, legutóbb Ligettanyán (Scărişoara Nouă). Emlékeztetnek, hogy a sertéspestissel való megfertőződés gyanúját azonnal jelenteni kell, az állatokat pedig meg kell semmisíteni.

Kallós András

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Új helyen támat a sertéspestis-veszély a megyében

Megszűntek az afrikai sertéspestis miatti korlátozások Érkőrösön, Reszegén és Turcon, de új biztonsági övezetek lettek kijelölve.
Szatmár megye

Vadászati és járványügyi válságkezelés: fokozott készültség Szatmárban

A szatmári hatóságok és vadásztársaságok közös fellépést terveznek az afrikai sertéspestis és a veszettség terjedése ellen, miközben a medveállomány növekedése is aggodalmat kelt a szakemberek körében.
Szatmárnémeti

Zökkenőmentesen teltek a városnapok élelmiszerbiztonsági szempontból

Szigorú DSVSA-ellenőrzések mellett, problémamentesen telt el a 28. Szatmárnémeti Városnapok. Az ellenőrök folyamatosan vizsgálták a standoknál felszolgált ételeket, amelyekkel nem volt gond.