Szatmárnémeti

Borsos bírságot fizettek az illegális szemétégetésért

Fotó: Facebook/Garda de Mediu Satu Mare
2021.06.24 - 06:05
A Szatmár Megyei Környezetvédelmi Őrség szakembereit illegális hulladékgyújtás és -égetés miatt két helyszínre is riasztották.

Az ellenőrző akciójuk során összesen 10 500 lejre bírságoltak két magánszemélyt, akik műanyag csomagolásoktól, papír- és kartonhulladékoktól, olajszűrőktől, textilanyagoktól (autókárpit-maradványok) és egy gumiabroncstól próbáltak megszabadulni ily módon. Az érintetteket a pénzbírság mellett a környezetvédelmi őrség szakemberei arra kötelezték, hogy tartsák be a hulladékok tárolására vonatkozó jogszabályokat. K.A.

 

 

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Tűz ütött ki egy szatmárnémeti hulladékfeldolgozó telepen

Szerda este tűz ütött ki egy szatmárnémeti hulladéktelepen: mintegy 150 négyzetméteren csaptak fel a lángok. A tűzoltók gyors beavatkozással rövid időn belül megfékezték a tüzet.
Szatmár megye

Már helikopterrel is oltják a tüzet Ráksán

Black Hawk helikopter is segíti a ráksai tűz oltását: a légi egység eddig három alkalommal dobott vizet a lángokra.
Szatmár megye

Tovább tombol és terjeszkedik a tűz Ráksán

Még mindig nem sikerült megfékezni a tűzoltóknak a Ráksa határában elterjedt tüzet: korábban 50 hektár égett, de a tűzoltók becslése szerint már 150 hektáron pusztítanak a lángok.