Összesen 2,7 millió lejre bírságolt az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) négy gázszolgáltatót, amiért azok a rögzített áras szerződések hatálya alatt emelni akarták a díjakat.
Elutasította csütörtökön a képviselőház jogi szakbizottsága a polgármesterek, alpolgármesterek, megyeitanács-elnökök és -alelnökök különnyugdíjának eltörlésére vonatkozó törvénytervezetet.
Florin Cîţu ügyvivő kormányfő szerint még nem került szóba a főváros karantén alá helyezése, de a hatóságok más intézkedéseket fontolgatnak a SARS-CoV-2 vírus terjedésének korlátozására, például a digitális uniós Covid-igazolvány kötelezővé tételét bármilyen gazdasági tevékenység esetében.
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) javasolni fogja, hogy töröljék a nyilvántartásból azt a mintegy száz "inaktív" pártot, amelyek nem vettek részt legalább két egymást követő választáson az elmúlt választási években.
A csütörtöki nap folyamán beterjesztik a parlamentbe azt a törvénytervezetet, amely előírja, hogy az oltatlan egészségügyi dolgozóknak kötelező módon rendszeresen teszteltetniük kell magukat saját költségükön - jelentette be az ügyvivő kormányfő.
A legutóbbi tájékoztatás óta 16.383 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, közel 68 ezer teszt eredményének feldolgozása nyomán - közölte csütörtökön a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
A kormány 10 millió lejjel egészítette ki az egészségügyi minisztérium költségvetését a diftéria-tetanusz-pertussis (DTPa) elleni vakcina beszerzésére - jelentette be csütörtökön Florin Cîţu ügyvivő miniszterelnök.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke szerint Dacian Cioloş "gúnyolódásból" kapott kormányalakítási megbízást az államfőtől. Marcel Ciolacu úgy véli, jelen helyzetben egy "apolitikus szakemberekből" álló kormány kinevezése lenne a helyes döntés.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) jövő hét elejére összeállít egy kormánynévsort abban az esetben, ha eredménytelenül zárulnak a koalíciós tárgyalások a Nemzeti Liberális Párttal, a Romániai Magyar Demokrata Szövetséggel és a nemzeti kisebbségek parlamenti csoportjával - közölte csütörtökön Ionuţ Moşteanu, az USR képviselőházi frakcióvezetője.
Az egészségügyi minisztérium csütörtökön bejelentette, hogy újabb adag remdesivirt osztott szét a SARS-CoV-2 vírussal fertőzött betegeket kezelő kórházaknak.
Üdv!
Mi vagyunk a sütik
Oldalunkon sütiket (cookie-kat) használunk a kiemelkedő felhasználói élmény biztosítása érdekében. Kattintson a "Cookiek elfogadása" gombra ha egyetért minden típusú süti használatával vagy a "Cookiek személyreszabása" gombra ha szeretné kiválasztani milyen típusú sütik induljanak el.
Süti szabályzat