Belföld

Az ország szinte egész területén kitart a kánikula szerdán és csütörtökön

2021.07.14 - 07:50

Szerdán narancssárga riasztás van érvényben Szatmár, Bihar, Arad, Temes és Krassó-Szörény megyében. Itt a csúcshőmérséklet eléri a 36-39 Celsius-fokot, és éjszaka is csak 22-20 fokig csökken a hőmérséklet.

További 29 megyére és a fővárosra sárga riasztás érvényes szerdán és csütörtökön. Ezekben a térségekben is nagyon meleg lesz, fokozódik a kellemetlen hőérzet, a hőmérséklet-páratartalom mutató elérheti, sőt akár meg is haladhatja a kritikus 80-as szintet.

A szakemberek ugyanakkor figyelmeztetnek, hogy csütörtök délutántól az ország nyugati felében fokozódni fog a légköri instabilitás.

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Piacok: vigyázzunk, hogy mit, hol és mikor vásárolunk!

Az ilyen nagy forróságban érdemes különös figyelmet fordítani a részletekre a romlandó élelmiszerek beszerzésekor.
Szatmár megye

Vörös hőségriadó Szatmár megyében

Árnyékban a negyven fokot is elérheti a hőség vasárnap, hétfő reggelig lesz érvényben a harmadfokú jelzés.
Szatmár megye

A kutyákra is figyelni kell a hőségben

A nyári kánikula idején az emberek mellett az állatok, főleg a négylábúak is számos veszélynek ki vannak téve.