Szatmárnémeti

Átfogó rendőrségi razziát tartottak

2021.07.27 - 10:13

A Szatmár Megyei Rendőr-felügyelőség több mint 270 munkatársa vett részt abban az átfogó ellenőrzési akcióban, melyet július 22. és 25. között tartottak Szatmár megye egész területén a csendőrökkel és határrendészekkel együttműködve, derül ki a rendőrség szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményéből. Az akció keretében a közbiztonságra, a törvények betartatására, az illegális kereskedelem visszaszorítására, a közlekedési szabályok betartásának ellenőrzésére összpontosítottak elsősorban. A rend őrei szervezett akciókkal, fokozott járőrszolgálat biztosításával igyekeztek feltérképezni a bűncselekményeket, illetve fokozott rendőri jelenléttel hozzájárulni a közbiztonság fokozásához. A korábbi években megszokott jelenség volt, hogy a rendőrség, csendőrség razziát tart a megye különböző pontjain, elsősorban a gyorshajtók és ittas sofőrök lefülelése érdekében, azonban a koronavírus-járvány miatt a hasonló típusú ellenőrzések sorra elmaradtak, így egyre bátrabbak, vakmerőbbek lettek a gépjárművezetők. A rendőrök a pandémia idején más feladatokkal lettek felruházva, így a sebességmérés, igazoltatás háttérbe szorult.
A hétvégi akció keretében 85 ellenőrzést tartottak, 19 bűncselekményt derítettek fel — 8 elkövetőt akció közben értek tetten —, illetve 9 személyt azonosítottak, akik ellen országos elfogató parancs volt kiadva.
A pár nap leforgása alatt 617 bírságot róttak ki, 493-at a közlekedési szabályok mellőzése miatt, 75-öt az 1191/61-es törvény megszegése miatt, a többit pedig egyéb kihágások okán. A kiosztott bírságok értéke 159 957 lej.
A rendőrség munkatársai az akció keretében több mint 2800 személyt igazoltattak, és közel 2000 gépjárművet ellenőriztek, 31 forgalmi engedélyt azonnali hatállyal be is vontak. A közlekedésrendészek akciójuk eredményeként 40 gépjárművezetői engedélyt vontak be, 22-t gyorshajtás, 8-at alkoholos befolyásoltság alatt történő vezetés miatt, 10-et pedig egyéb, a KRESZ-ben előírt szabályok megszegése okán. A rendőrök az ellenőrzési akciójuk során 1482 lej értékű javakat koboztak el, derül ki a közleményből.
Összegzésként elmondható, hogy rég nem látott belügyi ellenőrzési akció zajlott Szatmár megye területén, melynek keretében a megyénkbeli rendőrök a Bihar és Máramaros megyei rendőrökkel, illetve a megyénkben szolgálatot teljesítő csendőrökkel és határrendészekkel működtek együtt a hatékonyság növelése érdekében.

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Majd' 58 kiló kábítószer két hét alatt

A rendőrök 118 házkutatást tartottak és 12 tettenérést szerveztek meg. 57 személyt őrizetbe vettek.
Szatmár megye

Márciusi, környezetvédelmi ellenőrzések

Egy hónap alatt közel ötven pénzbüntetés és határidőhöz kötött intézkedések előírása.
Szatmárnémeti

Mindennap volt dolguk a helyi rendőröknek

A tavalyi évben több mint hétezer saját akciót hajtottak végre, egyebek mellett 1434 tilosban parkoló járművet szállíttattak el.