Belföld

ANSVSA: 350 sertéspestisgócot tartanak nyilván az országban

2021.05.09 - 07:29

Az aktív gócok száma öttel nőtt az elmúlt héthez képest, amikor 345-öt regisztráltak.

Az április 29-e és május 6-a közötti héten kilenc új sertéspestisgócot azonosítottak: hármat Szilágy, kettőt Máramaros, és egy-egyet Bihar, Szeben, Suceava és Vaslui megyében.

Ugyanakkor négy gócot sikerült felszámolni, kettő Maros és kettőt Szatmár megyében.

A kórt eddig összesen 5294 vaddisznónál is kimutatták 41 megyében.

Az ANSVSA felhívja a figyelmet, hogy a sertéspestissel való fertőzés gyanúját azonnal jelenteni kell, az állatokat pedig meg kell semmisíteni.

Az afrikai sertéspestis az emberre nem ártalmas, ám a megfertőződött állatok kivétel nélkül elpusztulnak. A betegséget nem lehet kezelni, és nem létezik védőoltás sem ellene, csak a szigorú állategészségügyi előírások betartásával lehet elejét lehet venni a kór terjedésének. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Ne etessék meg vele kedvenceiket!

ANSVSA: visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Szatmár megye

Afrikai sertéspestis-gócok Szatmár megye több háztáji gazdaságában

Minden fertőzési góc — Turc, Érkőrös, Reszege, Kökényesd és Túrterebes — körül 3 kilométeres védőkörzetet, illetve 10 kilométeres megfigyelési övezetet jelöltek ki.
Szatmár megye

Mogyorót és pisztáciát hív vissza az élelmiszer-biztonsági hatóság

A Carrefour és a Selgros üzleteiben forgalmazott termékek érintettek — különböző gyártmányok, különböző kiszerelésben.