Szatmárnémeti

A vendéglők kerülnek a DSVSA fókuszába

Fotó: pexels.com
2021.06.07 - 08:44
A Szatmár Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság ellenőrzést tartott, bírságoltak és figyelmeztettek a szakemberek a megyében. A következő időszakban a vendéglátóipari egységeket veszik górcső alá a DSVSA szakemberei.

A Szatmár Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság (DSVSA) közleményéből kiderül, hogy ellenőrző akcióik során két bírságot osztottak ki ellenőrei 1200 lej összértékben, ugyanakkor elrendelték 324 tojótyúk lefoglalását és elaltatását 2972 lej értékben. Egy Curtea de Argeş-i állatszállítmányozó a szükséges iratok nélkül szállított tojótyúkokat, melyeket lefoglaltak és megsemmisítettek a hatóság képviselői. Ezenkívül egy drăguşeni-i állattenyésztőt is megbírságoltak, mivel nem jelentette az újonnan érkezett állatokat a hatóságnak. Az ellenőrző akciók során öt piaci árus — egy a nagypiacon, egy a Szamos-piacon, egy a kispiacon, egy a 17-es lakónegyedi piacon és egy az ócskasoron — részesült figyelmeztetésben az észlelt hiányosságok miatt.

A DSVSA vezetősége ismételten felhívja minden Szatmár megyei madár- és baromfitartó gazda figyelmét arra, hogy az Európa-szerte dúló, H5N8-as madárinfluenza okozta járvány elleni védelem céljából szárnyasaikat tartsák elzárva, más gazdaságok majorságaitól elkülönítetten, illetve igyekezzenek betartani minden biztonsági előírást. A közleményből kiderül, hogy a következő időszakban is ellenőrzéseket tartanak majd a baromfitartóknál, ezzel is igyekezve elejét venni a madárinfluenza elterjedésének. Ugyanakkor arra kérik a lakosságot, hogy amennyiben illegális sertés-szárnyas szállítmányra vagy kereskedelemre figyelnek fel, azonnal értesítsék a hatóságokat.

Szatmár megyében még mindig aktív a szaniszlói, halmi és csedregi sertéspestisgóc, s eddig 26 afrikaisertéspestis-gócpontot sikerült felszámolni, derül ki a DSVSA szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményéből

A DSVSA vezetője, Nicolae Dumuţa közleményében kihangsúlyozza: azt követően, hogy a hatóságok ismét engedélyezik a különböző rendezvények — lakodalmak, bankettek, keresztelők, születésnapok stb. – megtartását a vendéglátóipari egységekben, az elkövetkező időszakban fokozottan ellenőrzik majd ezen kereskedelmi egységeket.

Amennyiben állategészségügyi vagy élelmiszer-biztonsági problémája, jelenteni valója akad, hívja a 0800.826.787-es call centert vagy a szatmári DSVSA munkatársait a 0261.715.956-os vagy a 0760.789.016-os telefonszámon!

Sógor Beáta

 

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Piacok: vigyázzunk, hogy mit, hol és mikor vásárolunk!

Az ilyen nagy forróságban érdemes különös figyelmet fordítani a részletekre a romlandó élelmiszerek beszerzésekor.
Szatmár megye

Új helyen támat a sertéspestis-veszély a megyében

Megszűntek az afrikai sertéspestis miatti korlátozások Érkőrösön, Reszegén és Turcon, de új biztonsági övezetek lettek kijelölve.
Szatmár megye

Vadászati és járványügyi válságkezelés: fokozott készültség Szatmárban

A szatmári hatóságok és vadásztársaságok közös fellépést terveznek az afrikai sertéspestis és a veszettség terjedése ellen, miközben a medveállomány növekedése is aggodalmat kelt a szakemberek körében.