Szatmárnémeti

A Túr partját tisztították meg az önkéntesek

2021.10.05 - 07:57

 Az önkéntesek reggel 9 órakor gyülekeztek a szatmárnémeti Henri Coandă utcai bevásárlóközpont parkolójában, majd miután csapatokba szerveződtek, elindultak Túrterebesre, hogy elkezdjék a szemétgyűjtést. Az akció során több mint 100 szemeteszsák telt meg műanyag flakonokkal, eldobott ruhaneműkkel, gumiabroncsokkal, papírral és üveggel. A szemétgyűjtés mellett a szervezők célul tűzték ki azt is, hogy a gyerekek néhány érdekességet tudjanak meg a Túr menti növény- és állatvilágról. Ezért ahogy azt korábban megígérték, az akcióban részt vevő gyermekeknek egy kis édességgel és egy-egy növénygyűjteménnyel kedveskedtek. Egyébként a szeméttel megtömött zsákok elszállításában a Mária Ház lakói, illetve az Alpin Kft. munkatársai segítettek. Az akció végén pedig a már hagyományosnak számító bográcsossal köszönték meg a szervezők a szorgos kezek munkáját.

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Drágább szemétszállítás júliustól

Elfogadta a tanács a Florisal szatmárnémeti áremelési előterjesztését, magasabb szemétdíjat fizetnek a város lakói júliustól.
Szatmárnémeti

Emelkedik a minimálbér, drágítana a Florisal

Hétfőn dönt a városi tanács, hogy helyt ad-e a köztisztasági vállalat tarifaemelési szándékának.
Szatmárnémeti

Egyre több kukasziget van bekamerázva

Tavaly óta figyelik meg Szatmárnémetiben térfigyelő kamerákkal a háztartási hulladékgyűjtő pontokat.