Szatmárnémeti

A hideg jön, a hó nem

2021.11.23 - 05:46

 A következő hideghullámot a hónap végére ígérik a meteorológusok, november utolsó napja megint éjszakai mínusz négy fokkal fog elköszönni. A becslések szerint december ötig fog tartani ez a fagyos éjszakákat hozó hidegbetörés, utána megint felmelegedés jön, de az évszaknak megfelelően csak nulla fokig emelkedik az éjszakai hőmérséklet és plusz 6–7 fok lehet majd akkor napközben.
Csapadék már az előttünk álló hétvégén is várható, de az enyhe idő miatt ez nem hó formájában érkezik majd, maximum havas eső lehet belőle, de csak az éjszakai órákban, mert tíz foknál nem lesz hidegebb napközben. A kolozsvári meteorológiai központ munkatársa szerint Szatmár megye területén egész decemberben esélytelen a havazás, mert a hosszú távú előrejelzések szerint legfeljebb január elején maradhat fagypont alatt a nappali hőmérséklet. Ha decemberben havazna is, mondjuk éjszaka elkezd hullani, nagyon vékony és rövid életű lesz a fehér takaró, mert a nappali órákban olvadni fog, mivel nem lesz elég hideg.

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Drágább szemétszállítás júliustól

Elfogadta a tanács a Florisal szatmárnémeti áremelési előterjesztését, magasabb szemétdíjat fizetnek a város lakói júliustól.
Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Szatmár megye

Érkezik a kánikula első hulláma

Fokozatosan melegszik az idő, a hétvégén fog tetőzni a meleg, 31 – 32 fok lesz a vasárnapi maximum.