Szatmárnémeti

300 új asztal lesz az ócskán

2021.08.10 - 11:54

Az árusok szerdai és vasárnapi napokra érvényes kényszerpihenője sajnos továbbra is tart, mivel — mint ahogy azt lapunknak eljuttatott tájékoztatójában a városvezetés kihangsúlyozta — továbbra sincs más terület a megyeszékhelyen, amelyiknek lenne régiségpiac-működtetési engedélye. A nettó 850 ezer lej értékű felújítás idején az egész piac zárva van, egyik részén sem zajlik kereskedelmi tevékenység, piacra nyitott teraszaikat is le kellett bontaniuk a vendéglátóipari egységeknek. A munkákkal a tervek szerint szeptember végére készülnek el, s ha minden jól megy, október harmadikán lehet az első piacnap a felújított ócskasoron.

Princz Csaba

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Drágább szemétszállítás júliustól

Elfogadta a tanács a Florisal szatmárnémeti áremelési előterjesztését, magasabb szemétdíjat fizetnek a város lakói júliustól.
Szatmárnémeti

Így látjuk Szatmárt: jobb a levegő, de nehézkes a forgalom

Hogyan látják a szatmáriak saját városukat? Meglepő adatok derültek ki egy országos felmérésből.
Szatmárnémeti

Több mint négyszáz fát ültettek ki idén

Szatmárnémeti közterület-stratégia: minden aszfaltozás után zöldövezet-kialakítás és faültetés következik.