Szatmárnémeti

27 tonna „second hand” szemét

2021.06.21 - 16:59

Június 18-án a határrendészek és a környezetvédelmi őrség dolgozói a petei átkelőnél tagadták meg két kamion illegális szemétrakomány belépését az ország területére — a román állampolgárságú sofőrök által bemutatott fuvarlevelek értelmében különböző osztrák és holland cégek „second hand” ruházati termékeit szállították hazai cégeknek, a rakományok átvizsgálásakor azonban gyorsan kiderült: 27 200 kilogrammnyi, használhatatlan textilhulladékról van szó, s a sofőrök nem tudták bemutatni a hulladékszállításhoz szükséges iratokat.

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Drágább szemétszállítás júliustól

Elfogadta a tanács a Florisal szatmárnémeti áremelési előterjesztését, magasabb szemétdíjat fizetnek a város lakói júliustól.
Szatmárnémeti

Emelkedik a minimálbér, drágítana a Florisal

Hétfőn dönt a városi tanács, hogy helyt ad-e a köztisztasági vállalat tarifaemelési szándékának.
Szatmárnémeti

Egyre több kukasziget van bekamerázva

Tavaly óta figyelik meg Szatmárnémetiben térfigyelő kamerákkal a háztartási hulladékgyűjtő pontokat.