Belföld

1,69 milliárd lejt tett ki a román költségvetés hiánya január végén

2022.02.25 - 16:59

GDP-arányosan 0,18 százalékpontos a mérséklődés, a 2021. januári 0,31 százalékról idén januárban a bruttó hazai termék 0,13 százalékára esett vissza a deficit.

Éves viszonylatban az államháztartás bevételei 25 százalékkal 36,49 milliárd lejre nőttek januárban, míg a kiadások 16,1 százalékkal 38,17 milliárd lejre emelkedtek — közölte a tárca.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Nem sokat érnek a bolojani megszorítások

Hatvan százalék fölött az állami eladósodás. Románia már nem tartozik az alacsony adósságú kelet-közép-európai országok közé.
Belföld

Ha termelésről van szó, Szatmár a középmezőnyben

A nemzeti össztermék 1,35 százalékát adja a megye.
Belföld

Nőtt a gazdaság, nőtt a termelés, de nem érezni

Románia egy olyan ország, amely mindig fejlődik, de a lakosai ezt soha nem érzik. A statisztikai intézet csütörtökön tette közzé a gazdaság változásairól szóló jelentését.