Belföld

RMDSZ: a szolgáltatók nem szüntethetik meg a háztartási fogyasztók számára a gázt és villamos áramot

2021.09.21 - 05:30

Egy korábbi sürgősségi kormányrendelet szerint a készenléti állapot idején nem lehet levágni a gázt és a villamos áramot azokban az otthonokban, ahol a számlák kifizetése meghaladta a határidőt. Az RMDSZ javaslatára az energiaügyi bizottság azt szabályozta, hogy ez a rendelkezés továbbra is érvényes legyen, és ne töröljék el addig, amíg tart a készenléti állapot. A továbbiakban sem szakíthatják meg a szolgáltatásokat a kiszolgáltatott fogyasztók számára. Ugyanakkor azoknak az ügyfeleknek sem, akiknek a havi fogyasztása villamos energia esetében nem haladja meg a havi 100, földgáz esetében a havi 1000 kWh-t, és nincs több mint 6 hónapos elmaradásuk.

Fontos, hogy az állampolgárok érdekeit mindig szem előtt tartsuk, kiemelten most, amikor az energiaárak elszabadultak a piacon - nyilatkozta Antal Lóránt, Hargita megyei szenátor, az Energiaügyi, Energetikai, Infrastruktúra és Ásványi Erőforrások Bizottságának elnöke. Elmondta: „az RMDSZ prioritása olyan intézkedéseket bevezetni, amelyek azokat a családokat segítik, akik számára megterhelő az amúgy is magas összegű számlák határidőre való befizetése.”

A törvénytervezetről a képviselőház döntő házként szavaz, a tervezet az államelnöki kihirdetést követően léphet hatályba.

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Turos Lóránd: Néhány napon belül véget érhet a kormányválság

Az RMDSZ ügyvezető elnöksége támogatja Siegfried Mureșan miniszterelnök-jelöltségét.
Szatmárnémeti

Drágább szemétszállítás júliustól

Elfogadta a tanács a Florisal szatmárnémeti áremelési előterjesztését, magasabb szemétdíjat fizetnek a város lakói júliustól.
Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.