Belföld

ANSVSA: 213 afrikaisertéspestis-gócot tartanak nyilván az év végén az országban

2021.12.30 - 13:15

Az intézmény közlése szerint többek között a rendőrség segítségével végzett több mint kétezer közúti ellenőrzés járult hozzá a gócok számának csökkenéséhez. A hatóság felügyelői azt vizsgálták meg, hogy a gócok által érintett térségekben betartják-e a sertések szállítására vonatkozó állategészségügyi korlátozásokat. Az ellenőrzések során több szabályszegést is megállapítottak - számolt be az ANSVSA.

Az intézmény emlékeztetett arra, hogy tilos a sertéshús és húskészítmények forgalmazása az állategészségügyi hatóság engedélye nélkül, a szabályszegőket pedig szigorúan bünteti a törvény. Az ANSVSA közölte azt is, hogy az ellenőrzéséket a következő napokban folytatják. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Új helyen támat a sertéspestis-veszély a megyében

Megszűntek az afrikai sertéspestis miatti korlátozások Érkőrösön, Reszegén és Turcon, de új biztonsági övezetek lettek kijelölve.
Szatmár megye

Segítség az állattartó gazdaságoknak

Az RMDSZ törvénycsomagot terjesztett be a sertés- és szarvasmarhatartók támogatására, valamint a sertéspestis elleni hatékonyabb fellépésért.
Szatmár megye

Ne etessék meg vele kedvenceiket!

ANSVSA: visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.